İki Ünlü İsimden Bitcoin Tahmini: Bu Hafta Rekor Gelecek!

Önde gelen bir Bitcoin savunucusu ve Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Tom Lee, yakın zamanda yapılan bir röportajda Bitcoin’in geleceği hakkındaki görüşlerini paylaştı. İlk günlerinden bu yana Bitcoin’e yönelik yükseliş eğilimiyle tanınan Lee’nin tahminleri çoğu zaman doğru çıktı. Diğer yandan Mark Thielen’ın Bitcoin tahmini dikkat çekti. İşte detaylar…

Tom Lee’den Bitcoin iyimserliği

Lee’nin BTC savunuculuğu, Bitcoin’in başlangıç aşamasında olduğu ve esas olarak küçük bir grup kişi tarafından kullanıldığı on yıl öncesine dayanıyor. O zamanlar Bitcoin’e yönelik şüphelere rağmen Lee, BTC’deki potansiyeli gördü ve yalnızca birkaç yüz dolar değerindeyken bile yükseliş eğilimini sürdürdü. Bitcoin’de başkalarının göremediği ne gördüğü sorulduğunda Lee, Bitcoin’in para sistemindeki birçok sorunu çözdüğüne dikkat çekti ve şunları söyledi:

Bitcoin güvenilmez bir blockchaindir ve hiçbir zaman sahtekarlık kaydına rastlanmamıştır. Özellikle aynı 14 yıllık dönemde geleneksel bir bankadaki tüm işlemlerin yaklaşık %6’sının şüpheli olarak değerlendirildiği dikkate alındığında bu olağanüstü bir başarıdır.

Metcalfe yasasına vurgu var

Lee ayrıca, Bitcoin ağının değerinin, ağı aktif olarak kullanan cüzdan sayısına göre nasıl nispeten kolay bir şekilde modellenebileceğini de tartıştı. Metcalfe Yasasına dayanan bu model, kullanıcı sayısı arttıkça ağın faydasının da artacağını öne sürüyor. Lee’ye göre bu model hala Bitcoin’in hareketlerinin %90’ından fazlasını açıklıyor. Şu anda milyonlarca insanın Bitcoin cüzdanı sahibi olduğu göz önüne alındığında Lee, bu sayının yüz milyonlara, hatta milyarlara çıkabileceğine inanıyor. Lee sözlerini şöyle tamamladı:

Yani buradan itibaren hala yukarı yönlü bir potansiyel var.

Markus Thielen, Bitcoin tahmini açıkladı

Ayrı bir gelişmede, 4 Mart’ta 10X Research CEO’su Markus Thielen, yeni yayınlanan bir raporda, perakende ve kurumsal yatırımcılardan gelen birçok yeni fon girişinin sabit dolar tutarlarına dayandığından ve yatırımcıların para birimine duyarlı olmayabileceğinden şüphelendiğini belirtti. Fiyat:% s. Genel olarak yarılanma olayının Bitcoin için iyi olduğuna inanılıyor. Sonuç olarak Markus, Bitcoin’in bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabileceğine inanıyor. Hafta sonu fiyat hareketinin izlenmesinin her zaman çok önemli olduğunu belirtti.

Alıcılar kaldıraçlı uzun pozisyonlar oluşturmaya çalışırken hiçbir satıcının olmaması, fiyatların muhtemelen artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağını gösteriyor. 10X Research’ün kurucusu ve CEO’su Markus Thielen, Bitcoin’in fiyat eğilimini birçok kez doğru tahmin etmesiyle tanınıyor. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in bu boğa piyasasında 125.000 dolara yükseleceğini belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x